Wojskowe MŚ: wystąpi prawie 300 bokserów z 39 państw

Prawie 300 zawodników i zawodniczek z 39 państw wystąpi w 58 Wojskowych Mistrzostwach Świata (World Military Boxing Championship) w Moskwie – poinformowała AIBA.

W zawodach w Rosji weźmie udział 4 Polaków - Sandra Drabik, Agata Kaczmarska, Jakub Słomiński, Mateusz Polski z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Łącznie zgłoszonych jest 49 pięściarek i ok. 250 pięściarzy.
 
- Cieszę się, widząc, jak boks rozwija się w wojsku i nie mogę się doczekać sukcesu Mistrzostw Świata CISM. Szczerze wierzę, że wszelkie konflikty powinno rozwiązywać się w ramach rywalizacji sportowej, na ringu, a nigdzie indziej – mówi Umar Kremlev, Prezydent AIBA, który w kwietniu na zaproszenie Prezesa PZB Grzegorza Nowaczka gościł w Kielcach podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata.
 
Walki eliminacyjne w turnieju żołnierzy będą odbywać się w kompleksie sportowym CSKA - “Igrovoy”, a finały - VTB Arena.
 
Losowanie zaplanowano na 17 września, a pierwsze pojedynki w turnieju rozgrywane będą od 18 września. Zawody potrwają do 25 września.
 
Wojskowe MŚ rozgrywane będą w 5 kategoriach kobiet (51 kg, 57 kg, 60 kg, 69 kg, 75 kg) i 10 wagach mężczyzn (49 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.