MŚ w Belgradzie: do turnieju pozostało 1,5 miesiąca

Reprezentacja Biało-Czerwonych rozpoczęła 2-tygodniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo. To kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Świata, które 24 października rozpoczną się w Belgradzie.

Po kolejnej bardzo udanej gali z cyklu Suzuki Boxing Night (Pro 7) w Kielcach, polscy pięściarze udali się na obóz do COS-u we Władysławowie. Trenować tutaj będą do 20 września. W tym gronie nie ma m.in. Mateusza Polskiego, który już wkrótce wystąpi w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Moskwie (17 – 25 września).
 
Na zgrupowanie w Cetniewie powołania otrzymali – Olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz (67 kg) oraz Paweł Brach (57 kg), Dominik Kida (71 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Daniel Adamiec (80 kg), Mateusz Goiński (80 kg), Jan Lauk (86 kg), Jakub Domurad (+92 kg), Oskar Safaryan (+92 kg). Lista rezerwowa obejmuje 6 nazwisk.
 
Biało-Czerwoni przygotowują się do MŚ pod okiem białoruskiego selekcjonera Valerego Karnilau, a na tym zgrupowaniu są m.in. trenerzy współpracujący z PZB Ireneusz Przywara i Sławomir Żeromiński.
 
We wrześniu planowany jest start kadrowiczów w turnieju w Sarajewie w stolicy Bośni i Hercegowiny – „19th Memorial Tournament Mustafa Hajrulahović Talijan”.
 
MŚ mężczyzn na ringu w serbskiej stolicy zaplanowane są w terminie 24 października – 6 listopada. W 1978 roku w Belgradzie Henryk Średnicki (51 kg) został Mistrzem Świata w boksie olimpijskim.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.