Medalistki Mistrzostw Świata i Europy Juniorek w kadrze seniorek

W COS-ie Cetniewo we Władysławowie rozpoczęło się wielkie zgrupowanie seniorskiej reprezentacji kobiet. Nowy trener Tomasz Dylak powołał ponad 20 zawodniczek, w tym medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata i Europy Juniorek. Na wspólne obozie są także pięściarki z kadry narodowej juniorek, którą objął trener Kamil Gorząd.

- Bardzo zależy mi na wielkich zgrupowaniach, w Cetniewie są zawodniczki z grupy juniorskiej, młodzieżowej i seniorskiej, a planujemy zajęcia razem z jeszcze młodszymi kategoriami. Chcemy przygotowywać się do sezonu według wspólnego planu, chcemy aby trenerzy poszczególnych reprezentacji znali zawodniczki z pozostałych kadr. Wszyscy mamy ten sam cel – przygotowanie naszych pięściarek do turniejów mistrzowskich i Igrzysk Olimpijskich – mówi trener Tomasz Dylak.
 
Powołania na obóz w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo otrzymały m.in. Młodzieżowe Wicemistrzynie Świata U19 Natalia Kuczewska (48 kg) i Barbara Marcinkowska (69 kg), brązowe medalistki zawodów w Kielcach Karolina Ampulska (54 kg), Wiktoria Tereszczak (64 kg), Daria Parada (75 kg), Martyna Jancelewicz (81 kg), Oliwia Toborek (+81 kg), jak również medalistki Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U22 we Włoszech (wspomniana Martyna Jancelewicz zdobyła złoto, zaś brąz Agata Kaczmarska 75 kg), Mistrzostw Europy Juniorek w Czarnogórze (m.in. brąz wywalczyły Nicola Prymaczenko 52 kg i Barbara Marcinkowska 70 kg).
 
- Będziemy dążyli do tego, aby zawodniczki przygotowywały się w bardzo mocnej grupie treningowej i oczywiście aby była mocna rywalizacja o miejsce w reprezentacji. Mam nadzieję, że po 2 zawodniczki w każdej wadze będą kandydowały do wyjazdów na największe zawody – dodał szkoleniowiec seniorek.
 
Trener Tomasz Dylak zapowiedział, że najbliższe 2,5 roku będzie okresem bardzo ciężkiej pracy, a efektem powinny być sukcesy na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.
 
- We Francji będzie więcej kategorii kobiecych w turnieju bokserskim, to duża szansa dla naszych reprezentantek, ale pamiętajmy, że inne kraje też stawiają sobie za cel zdobycie medali olimpijskich w żeńskim pięściarstwie – przyznał. Jego współpracownikami w kadrze narodowej są Kamil Goiński trener współpracujący, Jakub Sawicki trener przygotowania motorycznego, Erwin Uss fizjoterapeuta.
 
Kadra na pierwsze zgrupowanie, seniorki
48 kg Natalia Rok, Natalia Kuczewska
50 kg Nicola Prymaczenko
52 kg Sandra Drabik, Wiktoria Rogalińska
54 kg Julia Szeremeta, Karolina Ampulska,
57 kg Sandra Kruk, Żaklina Kociołek, Izabela Rozkoszek, Karolina Tracz
60 kg Laura Grzyb
63 kg Aneta Rygielska, Oliwia Stolarczyk, Julia Kaleta
66 kg Barbara Marcinkowska, Wiktoria Tereszczak
70 kg Daria Parada
75 kg Agata Kaczmarska, Elżbieta Wójcik
81 kg Sylwia Kusiak, Martyna Jancelewicz
+81 kg Oliwia Toborek

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.