Suzuki Boxing Night 16: Andrzej Gołota gościem specjalnym gali w Jędrzejowie!

Andrzej Gołota będzie gościem specjalnym gali Suzuki Boxing Night 16, która w najbliższy piątek odbędzie się w Jędrzejowie koło Kielc. Legenda polskiego pięściarstwa znów zawita na Kielecczyznę na zaproszenie organizujących event Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland. Transmisja w TVP Sport.

Mieszkający w USA Andrzej Gołota, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu, interesuje się działaniami PZB kierowanego przez Grzegorza Nowaczka. Kilka dni temu uczestniczył w Kielcach w wyjątkowym wydarzeniu, jakim były 2-dniowe Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej połączone z Ogólnopolskim Dniem Boksu Olimpijskiego i Forum Boksu.
 
Wziął udział m.in. w ustanawianiu rekordu Polski w liczbie osób ćwiczących jednocześnie boks. Wcześniej spotkał się z władzami Związku w siedzibie PZB w Warszawie.
 
Andrzej Gołota wyraził zadowolenie z projektu Suzuki Boxing Night. Na galach walczą najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, nie tylko seniorzy, ale również młodzież. W Jędrzejowie dojdzie do meczu Polska – Norwegia, a walczyć będą m.in. Tomasz Niedźwiecki, Damian Durkacz, Paweł Brach, Daria Parada i Oliwia Araszewska.
 
Jako młody pięściarz Andrzej Gołota był Wicemistrzem Świata Juniorów i Mistrzem Europy Juniorów. Później odnosił sukcesy seniorskie w boksie olimpijskim i zawodowym. W jego sportowym życiorysie zapisane są także Kielce, gdzie w 1988 roku – jeszcze przed wyjazdem na Igrzyska do Korei Południowej - został Mistrzem Polski wagi ciężkiej (91 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.