„Suzuki Boxing Night 16”: Daria Parada – najbardziej intensywny sezon w karierze

Po zdobyciu Młodzieżowego Wicemistrzostwa Europy U22 i osiągnięciu ćwierćfinału Mistrzostw Świata Seniorek, w piątek 19 czerwca Daria Parada wystąpi na „Suzuki Boxing Night 16” w Jędrzejowie koło Kielce. W meczu Polska – Norwegia zmierzy się w wadze 75 kg z Sunnivą Hofstad. Gościem specjalnym gali będzie Andrzej Gołota. Transmisja w TVP Sport.

- To mój najbardziej intensywny sezon w karierze. Wystąpiłam w dwóch turniejach mistrzowskich, a jesienią czekają nas jeszcze Mistrzostwa Europy Seniorek. Natomiast w piątek spotkam się z dobrze mi znaną ze wspólnych sparingów Sunnivą Hofstad – mówi Daria Parada, która wcześniej była złotą medalistką ME Juniorek i Kadetek.
 
W Jędrzejowie na gali „Suzuki Boxing Night 16”, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, pięściarka Skorpiona Szczecin spotka się z aktualną Mistrzynią Europy Juniorek Hofstad.
 
- Jest to rywalka silna fizycznie, a moimi atutami będą praca na nogach i wyszkolenie techniczne. Oczywiście nie będzie to łatwa walka – dodała Daria Parada, która w 2022 roku będzie rywalizować w innych zawodach krajowych, jak Młodzieżowe i Seniorskie Mistrzostwa Polski.
 
W marcu wywalczyła srebro MME w wadze 70 kg, po finałowej porażce z Irlandką Lisą Edel O’Rourke. Natomiast w maju w pojedynku o półfinał MŚ w tej samej kategorii uległa Turczynce Semie Caliskan.
 
- Z perspektywy czasu czuję wciąż niedosyt wciąż. Walki, które przegrałam na MME i MŚ były w moim zasięgu. Myślę, że Turczynka była bardziej lotna na nogach i gdybym spróbowała jeszcze innej taktyki, to mogłabym wygrać. Była ona słabsza od Irlandki. Generalnie jest to dla mnie lekcja i doświadczenie, które wciąż zbieram. Dopiero zaczynam swoją karierę w seniorskim boksie i na pewno będzie tylko lepiej – oceniła Daria Parada
 
Podczas Suzuki Boxing Night 16 w walce wieczoru wystąpi pięściarz Rushh Kielce Tomasz Niedźwiecki (86 kg), brązowy medalista niedawnych ME w Erywaniu. Z norweskimi rywalami walczyć będą również m.in. Paweł Brach (57 kg), Damian Durkacz (67 kg), Mateusz Urban (71 kg) i Bartosz Gołębiewski (80 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.