Gwiazdy pięściarstwa w Kielcach na Międzynarodowych Targach Boksu

Gwiazdy pięściarstwa przyjechały do Kielc na Międzynarodowe Targi Boksu połączone z Forum Boksu Olimpijskiego i Ogólnopolskim Dniem Boksu. W hali Targów Kielce w ceremonii otwarcia wielkiego wydarzenia sportowego uczestniczyli m.in. wiceminister sportu Anna Krupka, prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń i wiele innych osób.

Piątek i sobota (10-11 czerwca) są prawdziwym świętem w polskim boksie. Na Ziemię Kielecką przybyli m.in. mieszkający na stałe w USA Andrzej Gołota i Tomasz Adamek. Podczas pierwszych w historii Targów Boksu rozdawali autografy, pozowali do zdjęć, chętnie rozmawiali z kibicami.
 
Sław polskiego pięściarstwa było dużo więcej, w Kielcach jest już kilkudziesięciu medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, m.in. Wojciech Bartnik, Grzegorz Skrzecz, Kazimierz Szczerba, Krzysztof Kosedowski, Henryk Petrich, Mariusz Wach, a kolejni spodziewani są w sobotę. Gośćmi wspaniałego bokserskiego wydarzenia są również między innymi samorządowcy, na czele z władzami Kielc.
 
Program 2-dniowego święta jest bardzo ciekawy, m.in. Kwadrans z Mistrzami, pojedynki na 4 ringach, bloki szkoleniowe dla instruktorów i trenerów PZB oraz sędziów i delegatów PZB.
 
A już w sobotę o g. 15:00 wyjątkowe wydarzenie - próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie ćwiczących boks we wspólnym treningu na żywo. Pomysłodawcą jest Grzegorz Nowaczek, prezes PZB.
 
Partnerami święta polskiego boksu w Kielcach są Targi Kielce S.A, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Suzuki Motor Poland, IBA, EUBC, TVP Sport, Proboxing.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.