Andrzej Gołota gościem honorowym Międzynarodowych Targów Boksu w Kielcach!

Legenda polskiego boksu Andrzej Gołota będzie gościem honorowym pierwszych w historii Międzynarodowych Targów Branży Bokserskiej, które odbędą się w dniach 10-12 czerwca w Kielcach.

Już za kilka dni znakomity pięściarz pojawi się na Ziemi Kieleckiej. To szczególne miejsce dla Andrzeja Gołoty, bowiem pod koniec maja 1988 roku w Kielcach został Mistrzem Polski wagi ciężkiej (91 kg), a kilka miesięcy później wywalczył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Seulu.
 
Historyczne Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej, z udziałem wystawców z całej Europy i gwiazd krajowego i światowego boksu, organizowane są - w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego - przez Polski Związek Bokserski, którego prezesem jest Grzegorz Nowaczek.
 
Na początku 2022 roku Andrzej Gołota gościł w siedzibie PZB w Warszawie. Z rąk szefa Związku Grzegorza Nowaczka otrzymał złoty medal „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”, przyznany przez Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po kilku miesiącach dojdzie do ponownego spotkania przedstawicieli Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego z wybitnym zawodnikiem.
 
Andrzej Gołota był 4 razy Indywidualnym Mistrzem Polski, w latach 1987-1990 w wadze ciężkiej (3-krotnie) i superciężkiej (raz). W 1987 roku zwyciężył w Turnieju im. Feliksa Stamma. Wcześniej, tj. w 1985 roku został Wicemistrzem Świata Juniorów, a w kolejnym sezonie sięgnął po Mistrzostwo Europy Juniorów. W Mistrzostwach Europy Seniorów zdobył brązowy medal w 1989 roku. Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych walczył na ringach zawodowych.
 
Uczestnicy Międzynarodowych Targów Branży Bokserskiej będą mieli okazję spotkać się z Andrzejem Gołotą. Targi zostały pomyślane m.in. jako przestrzeń do wymiany doświadczeń, wiedzy, kontaktów biznesowych oraz pasji dla wszystkich ludzi związanych z boksem, a co za tym idzie możliwie jak najpełniejsze zjednoczenie środowiska bokserskiego i wspólna praca na rzecz polskiego boksu olimpijskiego. Partnerem wydarzenia są Targi Kielce S.A.; prezesem jest Andrzej Mochoń.
 
Prezes PZB Grzegorz Nowaczek zapowiedział, że w trakcie Targów podjęta zostanie próba ustanowienia Rekordu Polski w liczbie osób jednocześnie ćwiczących boks we wspólnym treningu na żywo.
 
W I Międzynarodowych Targach Branży Bokserskiej wezmą udział: federacje światowe, Związki, kluby, organizacje i stowarzyszenia sportowe, władze samorządowe z całej Polski, sportowcy, zawodnicy profesjonalni i amatorzy, znani ludzie sportu, polityki i biznesu, prezesi Okręgowych Związków Bokserskich. Partnerzy Targów: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Suzuki Motor Poland, IBA, EUBC, TVP Sport, Proboxing.
 
Polski Związek Bokserski odniósł szereg sukcesów organizacyjnych, na czele ze stworzeniem wraz ze swoim Partnerem Strategicznym firmą Suzuki Motor Poland cyklu gal bokserskich Suzuki Boxing Night, czy organizacją pierwszych w historii naszego kraju Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie – Kielce 2021, które były efektem wieloletnich starań Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego o otrzymanie prawa do organizacji Imprezy tej rangi.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.