Mistrzostwa Europy w Erywaniu: wspaniały sukces Jakuba Słomińskiego – zdobył medal!

Jakub Słomiński (48 kg) przerwał 5-letnią serię Polaków bez medalu w Mistrzostwach Europy. W piątek wygrał walkę ćwierćfinałową i awansował do strefy medalowej ME w Erywaniu. Dzisiaj przed taką samą szansą staną jeszcze trzej inni zawodnicy z naszej reprezentacji, prowadzonej przez trenera Wojciecha Bartnika.

26-letni Jakub Słomiński o medal walczył z Turkiem Metehanem Adiguzelem. Pierwszą rundę przegrał 0:5, ale w drugiej i trzeciej boksował bardzo dobrze, a do tego faulujący Turek dostał dwa ostrzeżenia od sędziego. To oznaczało zwycięstwa Polaka za każdym razem po 10-8 i ostatecznie bardzo pewną wygraną 5:0 i łącznie 29-26 na kartach wszystkich sędziów.
 
Pięściarz Wdy Świecie w półfinale w niedzielę, 29 maja spotka się z Gruzinem Sakhilem Alakhverdovi.
 
W historii wagi papierowej, po złoto Mistrzostw Europy sięgnął Henryk Średnicki w 1977 roku oraz Roman Rożek po brązowe w 1969 i 1971 roku.
 
Do tej pory ostatnim polskim medalistą ME był Mateusz Polski (64 kg), który wywalczył brąz w 2017 roku.
 
W piątek o medale walczyć będą jeszcze Paweł Brach (57 kg), Damian Durkacz (67 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg). Wszyscy wystąpią w drugiej serii, która rozpocznie się o g. 16:00. Paweł Brach zmierzy się z Włochem Michele Baldassim, Damian Durkacz z Mołdawianinem Alexandru Paraschivem i Tomasz Niedźwiecki z Czarnogórcem Petarem Lijeseviciem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.