Mistrzostwa Europy w Erywaniu: ogromny pech Mateusza Bereźnickiego, 4 szanse medalowe Polaków

O ogromnym pechu może mówić Mateusz Bereźnicki (92 kg), który wskazaniem sędziów przegrał 2:3 walkę 1/8 finału Mistrzostw Europy z Anglikiem Lewisem Williamsem.

 

Po 3 rundach dwóch sędziów punktowało na korzyść Polaka 29-27, 29-27, a jeden przyznał zwycięstwo Williamsowi 29-27. U dwóch ostatnich był remis 28-28, 28-28, więc ich wskazania miały zadecydować o tym, kto powalczy o medal. Niestety dla Mateusza Bereźnickiego postawili na jego rywala.
 
Wczoraj bardzo nieznacznie przegrał też Jarosław Iwanow (60 kg) z byłym Mistrzem Europy Iurim Shestakiem. Niewiele zabrakło aby zatem 6 naszych pięściarzy znalazło się w ćwierćfinałach.
 
W piątek o medale walczyć będą Jakub Słomiński (48 kg), Paweł Brach (57 kg), Damian Durkacz (67 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg).
 
Po 4 swoich zawodników w ćwierćfinałach mają także Bułgaria i Szkocja, a najwięcej po 9 Armenia i Ukraina oraz po 8 Gruzja i Włochy.
 
W pierwszej serii walk 27 maja Jakub Słomiński spotka się z Turkiem Metehanem Adiguzelem, a w drugiej Paweł Brach z Włochem Michele Baldassim, Damian Durkacz z Mołdawianinem Alexandru Paraschivem i Tomasz Niedźwiecki z Czarnogórcem Petarem Lijeseviciem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.