Mistrzostwa Europy w Erywaniu: Oskar Safaryan przegrał w 1/8 finału

Mający ormiańskie korzenie reprezentant Polski Oskar Safaryan (+92 kg) zadebiutował w seniorskich Mistrzostwach Europy, które odbywają się w Erywaniu. Boksując na ringu w stolicy Armenii przegrał niestety z Deliciousem Orie, który walczy w kadrze narodowej Wielkiej Brytanii, ale urodził się w Moskwie, bowiem jego matka jest Rosjanką, a ojciec Nigeryjczykiem.

Oskar Safaryan doznał porażki 0:5 (27-30, 27-30, 27-30, 27-30, 27-30).
 
Wcześniej w czwartek Damian Durkacz (67 kg) pokonał Włocha Giacomo Micheliego 5:0 i awansował do ćwierćfinału. W nim spotka się jutro o medal z Mołdawianinem Alexandru Paraschivem.
 
W piątek pojedynki, których stawką będzie medal Mistrzostw Europy, stoczą również trzej inni podopieczni selekcjonera naszej reprezentacji Wojciecha Bartnika: Jakub Słomiński (48 kg), Paweł Brach (57 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg).
 
Jako piąty ma szansę do nich dołączyć Mateusz Bereźnicki (92 kg), który dziś w drugiej serii walk 1/8 finału spotka się z Anglikiem Lewisem Williamsem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.