Mistrzostwa Europy w Erywaniu: Damian Durkacz zwyciężył i jest w ćwierćfinale!

Świetne wiadomości z Erywania, gdzie są rozgrywane Mistrzostwa Europy w boksie. W czwartkowe południe Damian Durkacz (67 kg) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo i jest w ćwierćfinale.

Jutro będzie rywalizował o medal, podobnie jak Jakub Słomiński (48 kg), Paweł Brach (57 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg).
 
Walczący w swoim stylu, szybki, dynamiczny, skuteczny i dobrze pracujący na nogach Damian Durkacz pokonał Włocha Giacomo Micheliego 5:0, już po dwóch rundach zapewniając sobie wysoką przewagę punktową.
 
Polak triumfował 30-27, 29-28, 29-28, 29-28, 29-28, a jego rywalem w piątkowym pojedynku o podium ME będzie Mołdawianin Alexandru Paraschiv lub Turek Tugrul Han Erdemir.
 
Dzisiaj jeszcze dwóch Polaków wystąpi w 1/8 finału - Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg). Obaj będą boksowali z Anglikami, Mateusz Bereźnicki z Lewisem Williamsem i Oskar Safaryan z Deliciousem Orie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.