Mistrzostwa Europy w Erywaniu: porażki Gołębiewskiego i Goińskiego

Nie powiodło się polskim bokserom w pierwszym dniu Mistrzostw Europy w Erywaniu. W poniedziałek porażki w 1/16 finału ponieśli Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Mateusz Goiński (80 kg). Jutro na tym samym etapie zawodów walczyć będzie Daniel Piotrowski (71 kg).

Bartosz Gołębiewski przegrał z reprezentantem gospodarzy, Ormianinem Vakhtangiem Harutyunyanem 0:5 (28-29, 28-29, 27-30, 27-30, 27-30).
 
Natomiast Mateusz Goiński rywalizował z urodzonym w Rosji, a występującym w barwach Serbii Artjomem Agejevem. Niestety ten pojedynek zakończył się pod koniec pierwszej rundy po liczeniach Polaka.
 
Jutro udział w ME rozpocznie Daniel Piotrowski, a jego przeciwnikiem – także w 1/16 finału – będzie Irlandczyk Luke Maguire.
 
Sześciu naszych pięściarzy, w tym m.in. Olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz (67 kg), pierwsze walki stoczy w 1/8 finału, zaś Jakub Słomiński (48 kg) z losowania jest w ćwierćfinale.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.