Polscy kadeci trenują z Ukraińcami na zgrupowaniu w Zakopanem

Szesnastoosobowa grupa polskich kadetów trenuje z 22 rówieśnikami z Ukrainy na wspólnym obozie w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Od soboty do poniedziałku odbywać się będą walki sparingowe między zawodnikami z obydwu krajów.

- W naszej grupie jest 12 kadrowiczów i 4 zawodników z klubów. Zresztą zawsze powtarzam, że zapraszam na zgrupowaniu pięściarzy z powołań klubowych, co zwiększa rywalizację między młodymi bokserami. Teraz jednym z nich jest Dawid Kruczkowski (80 kg), uczestnik niedawnych Mistrzostw Europy Juniorów- mówi Dariusz Kochanowski, trener główny kadry kadetów i juniorów.
 
Z powołań reprezentacyjnych w Zakopanem są: 46 kg Igor Soczówka, Igor Uściniak 48 kg Oskar Grodzicki 50 kg Mateusz Szczoczarz 57 kg Igor Sułek, Wojciech Duszyński 60 kg Alan Nadolski 66 kg Fabian Urbański, Jakub Pop 70 Bartłomiej Środa, Igor Rondoś, 80 kg Alan Figura.
 
- Za nami kilka dni bardzo dobrej pracy treningowej wspólnie z Ukraińcami, którzy mają w składzie kilka medalistów Mistrzostw Europy. Dziś mieliśmy oficjalne ważenie, a od jutra przez 3 dni zawodnicy toczyć będą pojedynki sparingowe. Jeśli się uczyć to od najlepszych – dodał Dariusz Kochanowski współpracujący z Cezarym Rzepnickim.
 
Niedawno na ringu w Łomży odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Kadetów.
 
- Pojawili się nowi bokserzy, którzy wywalczyli złote i srebrne medale. I są już z nami na obozie m.in. Igor Uściniak, Mateusz Szczoczarz, Igor Sułek, Wojciech Duszyński, Alan Nadolski czy Igor Rondoś – przyznał szkoleniowiec.
 
Dariusz Kochanowski powiedział również, że następne zgrupowanie kadetów rozpocznie się za miesiąc w COS OPO w Giżycku. - Po 11 dniach treningów mamy zaplanowany mecz towarzyski z Ukrainą – wystąpi po 6 młodzików i kadetów. To będzie wartościowy sprawdzian.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.